کتاب های آزمون نظام مهندسی

به دنبال استقبال گسترده مهندسان از کتاب های کنکور کارشناسی ارشد موسسه سری برق، بر آن شدیم تا با تالیف سری کتاب های ویژه آزمون نظام مهندسی، خدمتی نو را ارائه کنیم. هدف اصلی از آماده سازی این سری کتاب ها، تدوین مجموعه ای کم نقص زیر نظر اساتید برجسته و ممتاز کشور در این زمینه بوده است تا مهندسان با خاطری آسوده، منبعی مناسب برای آزمون های نظام مهندسی در اختیار داشته باشند.

کمبود منابع مطالعاتی از یک سو و افزایش سطح علمی سوالات از سوی دیگر، مزید بر علت شد تا برای نگارش این کتاب ها، از یک شیوه نوین آموزشی استفاده کنیم. این شیوه برای آسان تر کردن روند آموزش، دارای بخش های زیر است:

بخش اول: شرح درس کامل منطبق بر آزمون های نظام مهندسی

این بخش با آموزش مفاهیم پایه آغاز شده و با حل مثال های متنوع ادامه می یابد. از این رو همه مهندسان عزیز با هر سطح علمی می توانند از آن بهره کافی ببرند. این بخش با نکات ویژه کاربردی و اجرایی، در افزایش درک و قضاوت مهندسی نقش به سزایی دارد.

بخش دوم: تست های طبقه بندی شده

این بخش شامل کلیه سوالات آزمون های نظام مهندسی از سال 80 به بعد می باشد که در انتهای هر فصل به صورت مجزا آورده شده است.

بخش سوم: پاسخ نامه تشریحی

در این بخش به همه سوالات، پاسخ های کاملا تشریحی داده شده و در صورت نیاز علاوه بر راه حل اول، راه حل های دیگری نیز آورده شده است. همچنین پاسخ این تست ها منطبق بر آخرین ویرایش مقررات ملی ساختمان می باشد.

بخش چهارم: فهرست مطالب با جزئیات کامل

این بخش که در ابتدای کتاب قرار دارد، به داوطلبان کمک خواهد کرد تا در جلسه آرمون، سریعتر مطالب مورد نیاز را برای حل سوالات پیدا کنند. همان طور که می دانید این آزمون به صورت کتاب باز برگزار می شود و با استفاده از این فهرست می توانید در کوتاهترین زمان، مطلب مورد نیاز خود را در کتاب پیدا کنید.

تلاش مجموعه بر آن بوده است که با شیوه مدرن و کوشش شبانه روزی مولفین (بیش از 2 سال) کتاب ها به گونه ای نوشته شوند که داوطلبان با صرف کمترین زمان ممکن، بیشترین بهره را ببرند.

در این قسمت می توانید آخرین کتب تهیه شده توسط موسسه در زمینه آزمون نظام مهندسی و نیز کتب در دست چاپ را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید پس از عضویت در سایت و وارد شدن با نام کاربری خود، قسمتی از هر یک از کتاب ها را دریافت نمایید.

 با توجه به چاپ و نشر کتاب دو جلدی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی لازم دانستیم ‍توضیحاتی پیرامون آن بیان کنیم.همانطور که می دانید این مجموعه در دو جلد تقدیم شما عزیزان گردیده است.


در
جلد اول مباحث ذیل آورده شده که بصورت فصل به فصل و طبقه بندی شده می باشد.با توجه به خواندنی بودن و غیرمحاسباتی بودن این مباحث محتوای کتاب شامل بانک تست کامل آزمون های نظام مهندسی  بصورت فصل به فصل و طبقه بندی شده همراه با پاسخ تشریحی و تست های تالیفی که از خط به خط مباحث طراحی شده می باشد.
قسمتی از کتاب بصورت فایل pdf جلد اول
• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه اجرائي آن –(1390)• مبحث اول ( تعاریف )-ويرايش(1392)• مبحث دوم ( نظامات اداري )- ويرايش 1384• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )- (1392)• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )- (1392)• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلکان‌ برقي )- (1392)• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-( 1389)• مبحث بيست و يکم (پدافند غيرعامل) (1391)• مبحث بيست و دوم (مراقبت و نگهداري از ساختمانها) (1392)• اطلاعات عمومي تأسيسات برقي و الزامات آن، مراجع علمي و فني معتبر، انتشارات فني سازمان مديريت و برنامه ريزي *• مسايل مربوط به طراحي، اجرا و نظارت بر ساخت و سازها*•مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*•راهنماهاي مقررات ملي ساختمان
جلد دوم: بصورت اختصاصی به مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها )-(1382) اختصاص یافته است.که سرفصل ها بصورت فصل به فصل و طبقه بندی شده:  شامل درسنامه کامل/ بانک تست کامل آزمون های نظام مهندسی همراه با پاسخ تشریحی و تست های تالیفی می باشد.
امید داریم این مجموعه کمک شایانی در جهت موفقیت مهندسین عزیز در آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی نماید.

قسمتی از کتاب بصورت فایل pdf جلددوم

                                                                                                     آرزومند موفقیتتان هستیم                        
                                                                                                          سری طلایی برق